Informace o nás

Tento web vznikl zatím z iniciativy účastníků seminářů s Dr. Barbarou Surmou z Akademie Ignatianum v Krakowě (více o ní viz rubrika Články, první článek s odkazem na základní informace o KDP; viz také Facebook "Katecheza dobrego Pasterza" s pravidelnými aktualitami o seminářích pořádaných v Polsku a o dalších novinkách.)

Program Katecheze Dobrého pastýře v českých podmínkách začalo připravovat a realizovat vedle jednotlivých účastníků kurzů s Dr. Surmou také Katechetické a pedagogické centrum Biskupství královéhradeckého (dále KPC BiHK), které od roku 2012 do poloviny roku 2017 systematicky zpracovávalo podklady pro tento program a spravovalo tento web. Od poloviny roku 2017 pokračují v této službě lektorky kurzů KDP. Uveřejněné materiály vesměs poskytla k okopírování Dr. Surma a byly upraveny do publikované podoby některými účastníky seminářů, dalšími zdroji jsou podklady americké asociace CGS a publikace autorek programu Sofie Cavalletti a Gianny Gobbi a jejich pokračovatelek. 

Distribuci materiálů (viz rubrika Objednávkya organizaci kurzů zajišťuje spolek Cesty katecheze, zs. s.  v českých a moravských farnostech a na Slovensku. 

Se stránkami souvisí také správa facebookového profilu Katecheze Dobrého pastýře CZ.  

Činnost spolku Cesty katecheze z. s. a úsilí o rozšíření a prohloubení kvalifikace lektorek můžete podpořit finančně na účet u Fio banky, číslo: 2100713103/2010, var. symbol 1000. 

Dárcům poskytneme darovací smlouvu a informaci o využití příspěvku. Děkujeme za Váš zájem!

Cesty katecheze, z. s.
Chvojenec 252
534 01 Holice

IČ: 22900225

Podrobné info o spolku: https://firmy.euro.cz/subjekt-cesty-katecheze-z-s-22900225

 

Odkazy na zahraniční internetové stránky ke Katechezi Dobrého pastýře:

Římské centrum: https://sites.google.com/site/catechesibuonpastore/

Národní asociace USA: https://www.cgsusa.org/

 

Kanadská KDP: https://www.cgsac.ca/resources.html

 

Holandsko: https://www.catechesegoedeherder.nl/?lang=en

 

Odkazy na několik národních stránek KDP: https://www.katechesedesgutenhirten.de/verein/katechese-international